Sinem Özyalçın

Sinem Özyalçın

Yönetim Kurulu Üyesi

Scala Turizm - Event Marketing Manager

 2006-2007 yılları arasında Turku Üniversitesi’nde Uluslararası Politika eğitimi görüp, 2008 yılında Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden High Honour derecesi ile mezun olmuştur. 2007-2008 yılları arasında Amerika’da Universal Stüdyoları-Orlando’da Pazarlama departmanında staj yapmıştır.

Mezun olduktan sonra kurumsal firmalarda Satış- Pazarlama departmanlarında yer almış olup, Nestle firmasında bir ürün lansmanı sırasında kariyerine işin mutfağı olan turizm tarafında devam etme kararı almıştır. Daha sonra sırasıyla Zed Etkinlik ve Danışmanlık, MCI, Doğuş Grubu’nda etkinlik pazarlama, bütçelendirme, etkinlik-sponsorluk departmanlarında kariyerine devam etmiştir.

Daha sonra Etkinlik Pazarlama ve Uluslararası Etkinlik konuları dikkatini çekmiş olup, 2014-2016 yılları arasında Canada-Toronto’da Centennial College’da masterını tamamlamıştır. Burada okurken başta Toronto Film Festivali, Salsa Festivali, Pan-am Games olmak üzere birçok etkinlikte takım lideri olarak görev almıştır. Ayrıca Enigma Researh Company-Toronto’da bir yıl etkinlik istatistiği üzerine uzmanlaşmıştır.

Türkiye’de turizm sektörünün önemli kuruluşlarından biri olan Haliç Kongre Merkezi’nde, satış ve etkinlik departmanında görev alan Sinem Özyalçın, Venue Management kısmında da tecrübe edinmiştir. 2017 yılından bu yana ise Scala Turizm Şirketi’nde çalışmaktadır.

Ayrıca Türkiye de birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alan Özyalçın, 6 Nokta Körler Derneği, Bilkent Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda aktif görev almıştır. Halen Toronto- Enigma Research şirketi ile Türkiye Turizm sektörü ile ilgili deneyimlerini paylaşarak danışmanlık hizmeti vermektedir.

İngilizce’nin yanında ikinci dil olarak Rusça bilen Özyalçın, Rus Kültürü ve Edebiyatı’na ilgisinden dolayı St Petersburg’da 5 ay geçirmiştir. Arjantin Tango, Tenis ve Binicilik özel ilgileri arasında yer almaktadır.

SITE (Society of Travel Excellence) ve MPI-Toronto (Meeting Professionals International) ve PCMA Toronto (Professional Convention Management Association) gibi uluslararası dernekler de görev almaktadır.

İletişim Bilgileri

Seyrantepe Mah.İbrahim Karaoğlanoğlu Cad.
Yayıncılar Sok. Sözügeçer İş Merkezi No:7/1
Kağıthane/ İSTANBUL
+90 (212) 222 22 22 - Telefon +90 (212) 222 23 23 - Fax